Model Number : STB75NF75T4
Certification : ROHS
Place of Origin : CHINA
MOQ : 10pcs
Price : negotiable
Payment Terms : T/T, Western Union
Supply Ability : 80000pcs
Delivery Time : 2-3days
Packaging Details : 1000pcs/reel
Vds-Drain-source breakdown voltage : 75 V
Id-continuous drain current : 80A
Rds On-Drain-source on resistance : 11 mOhms
Vgs-gate-source voltage : -20 V, + 20 V
Vgs th- gate-source threshold voltage : 3 V
Qg-gate charge : 160 nC
Pd-power dissipation : 300W
Height : 4.6 mm
Length : 10.4 mm
Forward transconductance-minimum : 20 S
Fall time : 30 ns
Rise time : 100 ns
Factory Packing Quantity : 1000
STB75NF75T4 Electronic Integrated Circuits Enhancement N-Channel 1 Channel
1.Description
Q1. What is your terms of packing?
A: Generally, we pack our goods in neutral white boxes and brown cartons.
Q2. What is your MOQ?
A: We provide you small MOQ for each item, it depends your specific order!
Q3. Do you test or check all your goods before delivery?
A: Yes, we have 100% test and check all goods before delivery.
Q4: How do you make our business long-term and good relationship?
We keep good quality and competitive price to ensure our customers benefit ;
Q5: How to contact us?
A: Send your inquiry details in the below,Click "Send"Now!!!
Shenzhen Hongxinwei Technology Co., Ltd
To adopt new technology,to produce products of quality,to offer high-class service.
Why choose us?
N Channel 80A 300W Electronic Integrated Circuits STB75NF75T4 Images |